Zapowiedzi wydarzeń

HOMO NOBILIS wzorzec szlachcica w Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku

Szanowni Państwo,

przypominam o spotkaniu autorskim z dr hab., prof. UZ Urszulą Świderską-Włodarczyk, połączonym z promocją książki, wydanej przez Wydawnictwo PWN pod patronatem Związku Szlachty Polskiej, pt. „HOMO NOBILIS wzorzec szlachcica w Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku", które odbędzie się w dniu 18 marca 2017 roku (najbliższa sobota) o godz. 11:30 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. T. Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58, sala nr 35 na III piętrze (szczegóły w załącznikach). Spotkanie poprowadzi dr Piotr Galik z Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, a w panelu dyskusyjnym wezmą udział prof. Zdzisław Winnicki i prof. Marek Cetwiński. Bardzo liczę na Państwa obecność.

Z poważaniem,
Adam Biliński
Prezes Oddziału


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Jurta, kumys i step – obrazki z dawnego i współczesnego Kazachstanu

Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Szlachty Polskiej serdecznie zaprasza na spotkanie Członków Oddziału Warszawskiego, które odbędzie się dnia 18 marca 2017. (sobota) o godzinie 11.00 w Klubie Kultury na Saskiej Kępie, przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.

Jako prelegent wystąpi pan dr Łukasz Lubicz Łapiński –prezes oddziału ZSzP w Białymstoku, historyk i genealog wykorzystujący w swoich pracach badania genetyczne.

Tytuł prelekcji - „Jurta, kumys i step – obrazki z dawnego i współczesnego Kazachstanu". Usłyszeć będzie można m.in. o wrażeniach z pobytu na kazachskim uniwersytecie jak również genealogii tamtejszych rodzin.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Związku Szlachty Polskiej wraz z rodzinami.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Prezentacją książki MARTYROLOGIUM POLAKÓW Z KUBANIA

Szanowni Państwo,

zapraszamy na prezentacją książki „MARTYROLOGIUM POLAKÓW Z KUBANIA. Represjonowani w toku „operacji polskiej" NKWD w latach 1937–1938", którą opracował członek Związku Szlachty Polskiej – pan Aleksander Korczak Sielicki wraz z członkiem krasnodarskiego oddziału „Memoriału" - dr hab Sergiejem Kropaczew.

Prezentacja odbędzie się w dniu 6 grudnia br. o godzinie 16:00 w Warszawie - na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Bednarska 4/6).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

3. Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Turniej rycerski

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju rycerskim o mizerykordię kasztelana Zamku Wojnowice, połączonym z wykładami i koncertem, które odbędą się dnia 9 lipca br. (sobota) na terenie Zamku na Wodzie w Wojnowicach.


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Strona 1 z 5