Each of us has ancestors.
Each of us comes from somewhere.
Almost all carry with us the scents, images and the sounds of the home we left behind.


Związek Szlachty Polskiej

Obchody 20-lecia Związku Szlachty Polskiej

Szanowni Państwo,

zapraszamy do obejrzenia relacji z obchodów 20-lecia Związku Szlachty Polskiej. Poza krótkim opisem wydarzenia i zdjęciami, umieściliśmy między innymi nagrania dwóch wykładów z rocznicowej konferencji.

Materiały znajdują się pod adresem - http://www.szlachta.org.pl/kronika-2015/obchody-20-lecia-zwizku-szlachty-polskiej.html

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Prof. Andrzej Ciechanowiecki nie żyje

Z wielkim żalem żegnamy pana profesora Andrzeja Ciechanowieckiego, zmarłego w dniu 2 listopada 2015 roku w Londynie. Śp. Andrzej Ciechanowiecki h. Dąbrowa, powiązany rodzinnie ze środowiskiem polskiej arystokracji, z wykształcenia historyk sztuki, kolekcjoner i wybitny znawca kultury dawnej Rzeczypospolitej, autor wielu wartościowych prac naukowych, położył wielkie zasługi dla naszego kraju również jako darczyńca i mecenas. Dzięki niemu zbiory dzieł sztuki, znajdujące się m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, wzbogaciły się o szereg cennych eksponatów. Kawaler wielu najwyższych odznaczeń polskich i zagranicznych, doktor honoris causa kilku uniwersytetów, swoją działalnością na niwie kultury, prowadzoną zarówno w kraju, jak i zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej, gdzie spędził wiele lat swego życia, w sposób znaczący przyczynił się do promocji polskiej kultury i jej bogatego dorobku, stanowiącego integralną część kultury ogólnoeuropejskiej.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd Główny Związku Szlachty Polskiej

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Ciechanowiecki

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

The 20th Anniversary

Kontakt

Związek Szlachty Polskiej
ul. Żurawia 43 lok. 116
00-680 Warszawa

email: biuro@szlachta.org.pl

Konto bankowe:
54124021481111001035367320
(Bank Pekao S.A.)

Numer Rejestru KRS: 0000102686
NIP 585-101-20-69
REGON 190857397